بیانیه ۳۲ عکاس مطبوعاتی ایرانی برای آزادی مریم مجد عکاس خبری

بیانیه ۳۲ عکاس مطبوعاتی ایرانی برای آزادی مریم مجد عکاس خبری
شماری از عکاسان مطبوعاتی ایرانی، ضمن انتقاد از بی خبری و فقدان اطلاع رسانی حکومت ایران در خصوص مریم مجد، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی شده اند. به گزارش وبگاه «انجمن زنان دربند»، ٣٢ عکاس مطبوعاتی با امضای این بیانیه خواهان روشن شدن تکلیف مجد شده و در بیانیه خود آورده اند «اگر چه خبر بازداشت مریم مجد، تا لحظه نوشتن این نامه، از سوی مراجع رسمی به صراحت تایید نشده، اما برخورد های غیر قانونی با برخی فعالان رسانه ای که رویه ای با سابقه در کشور ما است، نگرانی جدی از برخورد با این عکاس جوان مطبوعاتی را باعث شده است.»

در ادامه این بیانیه آمده “از انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور می خواهیم که به وظیفه صنفی خود عمل کرده و پیگیر بازداشت این عکاس-خبرنگار بوده و جامعه عکاسان مطبوعاتی را از این اتفاق آگاه کند.”

متن این بیانیه و اسامی امضا کنندگان به شرح زیر است:
ما عکاسان امضا کننده این بیانیه خواستار آزادی بی قید و شرط مریم مجد و امکان ادامه فعالیت مطبوعاتی او هستیم.
با خبر شدیم که همکارمان خانم مریم مجد،عکاس مطبوعاتی، در آستانه برگزاری جام جهانی فوتبال زنان و در شرایطی که در تدارک عکاسی از مراسم این جام و شروع پروژه ای از فوتبال زنان در جهان بود، بناگاه، ناپدید شده و پس از چندی گفته شد که ایشان در زندان اوین و در بند ۲۰۹ در بازداشت به سر می برد.
اگر چه خبر بازداشت مریم مجد، تا لحظه نوشتن این نامه، از سوی مراجع رسمی به صراحت تایید نشده، اما برخورد های غیر قانونی با برخی فعالان رسانه ای که رویه ای با سابقه در کشور ما است، نگرانی جدی از برخورد با این عکاس جوان مطبوعاتی را باعث شده است. مریم مجد سال ها در مطبوعات مختلف ایران به انعکاس اخبار و اتفاقات خبری از دریچه دوربینش پرداخته است. او یکی از معدود عکاسانی است که همواره تلاش کرده تا ورزش زنان را به عنوان یک موضوع جدی، دنبال و تصویر کند.
ما عکاسان امضا کننده این بیانیه خواستار آزادی بی قید و شرط مریم مجد و امکان ادامه فعالیت مطبوعاتی او هستیم. همچنین از انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور می خواهیم که به وظیفه صنفی خود عمل کرده و پیگیر بازداشت این عکاس-خبرنگار بوده و جامعه عکاسان مطبوعاتی را از این اتفاق آگاه کند.

اسامی عکاسان امضا کننده این بیانیه:
مریم آموزگار – مریم اشرافی – کیان امانی – علی اوغازیان – پیام براز جانی – بابک برزویه – مهگامه پروانه – محمد تاجیک – ابراهیم حیدری – علی خلیق – هاله حیدری – رضا دقتی – جهانگیر رزمی – فرهاد رنجبران – آکو سالمی – حسن سربخشیان – حسین سلمانزاده – حنیف شعاعی – امیر صادقی – امید صالحی – بهنام صدیقی – آرش عاشوری نیا – رها عسگری زاده – فرشاد فرح سا – مصطفی مجیدی نصب – مریم محمدی – نفیسه مطلق – جواد مقیمی پارسا – جواد منتظری – بهنام مؤذن – زوبین ناوی – پیمان هوشمندزاده

گفتنی است چندی پیش قرار بود مریم مجد برای پوشش فوتبال زنان به آلمان سفر کند، که پیش از سفر توسط ماموران امنیتی ربوده و به بازداشتگاه منتقل می شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: