تظاهرات ۱۰۰ هزار زن ایتالیائی علیه سیاست‌های مردانه و برای رفاه زنان

جهان زن ـ ۱۰۰ هزار زن بی حجاب با هر دلیل و انگیزه ای در کشور کافر و بی دین و لامذهبی به نام ایتالیا دست به تظاهرات زدند و هیچ حادثۀ ناگواری نیز رخ نداد اما در کشور ایمان و دین و مذهب و حجاب و عفاف یعنی جمهوری اسلامی ایران اگر صدهزار زن که نه بلکه اگر ده زن که بچه هایشان در شکنجه گاه ها کشته شده اند و یا در خیابان ها به گلوله بسته شده اند در پارک لالۀ تهران گرد هم آیند ( مادران عزادار ) کارشان به خطر انداختن امنیت ملی و تبلیغ بر علیه نظام و تشویش اذهان عمومی است و اگر چند زن برای از میان رفتن هزاران نابرابری و ستم بر علیه زنان از مردم کوچه و خیابان امضا گردآوری کنند ( کمپین یک میلیون امضا ) همین وضع را خواهند داشت! این است ناهمسانی دو ساختار مردمسالاری در بخشی از جهان و رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه در دوزخی به نام ایران.

تظاهرات ۱۰۰ هزار زن ایتالیائی علیه سیاست‌های مردانه و برای رفاه زنان

حدود ۱۰۰ هزار تن از زنان ایتالیائی روز یکشنبه 11 دسامبر در مرکز شهر رم و دیگر شهرهای ایتالیا با خواست اجرای یک سیاست مبتنی بر رفاه زنان در تنظیم سیاست های مالی این کشور به شدت بدهکار دست به تظاهرات زدند، به گزارش خبرگزاری اتریش، کریستینا کومنیسنی، کارگردان ایتالیائی در این تظاهرات که توسط جنبش “اگر نه اکنون، پس کی؟” سازمان داده شده بود اعلام داشت که “رفاه زنان ولخرجی نیست بلکه یک سرمایه گذاریست” این جنبش بیش از همه خواهان شرکت دادن بیشتر زنان در بازار کار و حمایت از مادران جوان است، جنبشی که در ماه فوریه نیز هزاران زن را علیه سخنان زن ستیزانۀ برلسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا با شعار “باستا” (بس است) به خیابان ها آورده بود، تنها در مرکز شهر رم بیش از 20 هزار تن از زنان با شعار “بدون ما راهی برای خروج از بحران نیست” اجتماع کردند، در این تظاهرات که زنانی از همۀ گروه های سنی در آن شرکت داشتند همچنین تصریح شد که طی 20 سال اخیر وضع زنان ایتالیا وخیمتر شده و از هر دو زن یکی بی کار است. شهرزادنیوز

یک پاسخ

 1. چیزی های در زیر اورده ام که در جای خواند ه ام و قسمتی از واقعیتی هست که در ایران وجود ندارد که اگر بوجود بیاید به سادگی دیکتاتوری رشد نخواهد کرد.
  «تفاوت در رفتارهای است که در طول سال‌ها فرهنگ و دانش نام گرفته است. وقتی که رفتارهای مردم کشورهای پیشرفته و ثروتمند را تحلیل می‌کنیم متوجه می‌شویم که اکثریت غالب آنها از اصول زیر در زندگی خود پیروی می‌کنند:

  1. اعتقاد به اخلاق
  2. ایجاد وحدت برای رسیدن به اهداف ملی
  3. مسئولیت و نظم پذیری
  4. احترام به قانون وحقوق سایر شهروندان
  5. عشق به کار برای تولید بیشتر
  6. میل به ارائه کارهای بهتر و برتر
  7. تحمل سختی ها به منظور سرمایه گذاری برای آینده و رسیدن به اهداف بلند مدت.»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: