یونیسف: گسترش آزار کودکان در جهان نگران‌کننده است

یونیسف میزان کودک‌آزاری در سراسر جهان را به شدت نگران‌کننده دانسته است. این سازمان در گزارشی تحت عنوان «یک چهره آشنا، خشونت در زندگی کودکان و نوجوانان» آماری هولناک منتشر کرده است.
یونیسف (ارگان ویژه سازمان ملل متحد در حمایت از کودکان) در آخرین گزارش خود گفته است که در جهان میلیون‌ها کودک مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. این آمار شامل کودکانی در سنین مختلف می‌شود. بیشترین آزار در محیط خانه نسبت به کودکان روا می‌شود.

کورنلیوس ویلیامز، کارشناس یونیسف این وضعیت را به شدت نگران‌کننده دانسته می‌گوید: «آزار کودکان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد.» به گفته او سه چهارم کودکان دو تا ۴ ساله در سراسر دنیا یعنی نزدیک به ۳۰۰ میلیون کودک زیر فشار روحی، خشونت جسمی و تنبیهات بدنی قرار می‌گیرند.

یونیسف در گزارش خود از نوزادانی که سیلی می‌خورند یا دختربچه‌هایی که توسط پسرها به تحمل مزاحمت‌های جنسی مجبور می‌شوند سخن گفته است.

کورنلیوس ویلیامز، کارشناس یونیسف به ۳۰ کشوری که آمارشان در دسترس است اشاره می‌کند و می‌گوید: از هر ده کودک، ۶ نفرشان با کتک «تربیت» می‌شوند و از هر ده کودک یک ساله یکی با سیلی یا توسری مجازات می‌شود. از هر ۴ کودک زیر ۵ سال، یکی از آنها یعنی حدود ۱۷۶ میلیون کودک، زیر دست مادری بزرگ می‌شود که توسط شریک زندگی‌اش مورد آزار قرار می‌گیرد.

نویسندگان گزارش در عین حال اذعان می‌کنند که این آمار از تازه‌ترین اطلاعاتی تهیه شده است که در هر کشور ارائه شده‌اند. آخرین آمار برخی کشورها متعلق به سال ۲۰۱۶ است و برخی متعلق به سال ۲۰۰۵. یونیسف در این گزارش به آمار دولت‌ها، نظرسنجی‌های ملی و هم‌چنین داده‌هایی که نظرسنجی‌هایی که در سطح بین‌المللی ارائه شده‌اند، تکیه کرده است.

بنابر این داده‌ها حدود ۱۵ میلیون دختربچه و زن نوجوان در سنین ۱۵ تا ۱۹ سالگی مجبور به داشتن رابطه جنسی شده یا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. این آزار عمدتا از سوی افراد خانواده یا آشنایان بوده است.

یکی دیگر از آمار هولناک منتشرشده در این گزارش، به مرگ کودکانی مربوط می‌شود که مورد آزار قرار می‌گیرند.

گزارش می‌گوید که در هر ۷ دقیقه یک کودک یا نوجوان در دنیا بر اثر اعمال خشونت کشته می‌شود. در آمریکا بیشتر کودکان یا پسران نوجوان سیاه‌پوست در سنین ۱۰ تا ۱۹ سالگی هستند که بر اثر خشونت کشته می‌شوند. عده نوجوانان سیاه‌پوستی که در آمریکا بر اثر خشونت کشته می‌شوند ۱۹ بار بیشتر از کودکان سفید‌پوست در این کشور است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: